Úvodní strana Seznam blogů Blogeři VIP blogy Registrovat se a založit nový blog

PODZIM MEZI KVĚTY

Každoročně se v tuto dobu scházejí obdivovatelé kětin a podzimní přírody na výstavě KOPIDLENSKÝ KVÍTEK. Pořádá ho Zahradnická škola v Kopidlně, za podpory Královéhradeckého kraje a Ministerstva zemědělství. Jde o víc než jen prezentaci činnosti školy. Jde o společenskou událost, která každoročně přiláká do Kopidlna tisíce návštěvníků.

 Návštěvníky do Kopidlna opakovaně vrací bohatý program přímo v areálu školy. Většina obdivuje originální výzdobu místností zámku, kde je škola umístěna. V zámeckém parku jsou desítky stánků nabízející přírodní výrobky, zajímavé potřeby pro zahrádkáře, ovocnáře  i včelaře. V tělocvičně jsou prezentováni vítězové  již od čtvrtka probíhajících soutěží určených žákům a studentům základních i středních škol z dovedností a znalostí z oblasti botaniky a zahradnických činností. Otevřen je historický palmový skleník a všechny prostory školy. Bohatě je pečováno o pohodlí a občerstvení návštěvníků, kde je zapojena kuchyně školy se svými vyhlášenými řízky. Slavnost se promítá i na náměstí městečka, kde je návštěvníkům k dispozici další nabídka prodejců zboží ze širokého okolí.

     Letošní ročník překvapil zaměřením na vlastní odbornou práci školy. Ukázky práce studentů a učňů, prezentaci předních zahradníků a ovocnářů, spoluúčast dalších středních škol z okolí, jejichž zaměření doplňuje odbornost kopidlenské školy.

Kopidlenský kvítek je vždy velkým náporem pro organizátory- pracovníky školy. Akci připravují týdny před jejich konáním. A se skončením jednoho ročníku začínají úvahy nad motivem toho příštího. Poděkování návštěvníků směřuje ke všem, kteří se této krásné lidské činnosti s takovým nasazením a umem dlouhodobě věnují.

 Atmosféru výstavy v Kopidlně přibližují fotografie na adrese: http://picasaweb.google.cz/oldichs/Kk?feat=directlink


    nikdo zatím nehodnotil

Přidejte komentář

Abyste mohli komentovat příspěvky, musíte být přihlášení.